შინაგან საქმეთა სამინისტრომ უსაფრთხო ტურიზმთან დაკავშირებით საზოგადოების ცნობიერების ამაღლების მიზნით მომზადებული ვიდეორგოლი წარადგინა.
ღონისძიება, რომელიც ბათუმში გაიმართა, შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილემ - ალექსანდრე დარახველიძემ გახსნა.
ვიდეორგოლის პრეზენტაციაზე მისულ სტუმრებს სიტყვით აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის მთავრობის თავმჯდომარემ თორნიკე რიჟვაძემ, ბათუმის მერმა - არჩილ ჩიქოვანმა, ტურიზმის ეროვნული ადმინისტრაციის ხელმძღვანელმა - მაია ომიაძემ და შინაგან საქმეთა სამინისტროს სხვადასხვა დეპარტამენტის ხელმძღვანელებმა მიმართეს.
"ჩვენ გვაქვს ძალიან დიდი მისია და პატივი, რომ დავიცვათ თითოეული ტურისტის უსაფრთხოება, ეს არის ჩვენი ქვეყნის იმიჯი იმისათვის, რომ თითოეულ ადამიანს, რომელიც საქართველოში იმოგზაურებს ჰქონდეს სურვილი, რომ კიდევ ერთხელ ჩამოვიდეს.
ჩვენ მოვამზადეთ კლიპი, რომელიც გათვლილია როგორც ჩვენი ქვეყნის მოსახლეობისთვის, ასევე ტურისტებისთვის, რომლებსაც სურთ ქვეყანაში ჩამოსვლა, სადაც კიდევ ერთხელ ვაჩვენებთ იმ დიდ სამუშაოს, რასაც შინაგან საქმეთა სამინისტრო და პოლიცია ამ ადამიანების დაცვის მიმართულებით აკეთებს. დარწმუნებული ვარ, რომ ეს იქნება ის მესიჯი რომელიც კიდევ უფრო მეტად მოიზიდავს ტურისტებს ჩვენს ქვეყანაში და რა თქმა უნდა აჭარის რეგიონში", - განაცხადა შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილემ ალექსანდრე დარახველიძემ.
აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის მთავრობის თავმჯდომარემ თორნიკე რიჟვაძემ უწყების ხელმძღვანელ პირებსა და თანამშრომლებს, უსაფრთხო ტურისტული გარემოს უზრუნველყოფისთვის მადლობა გადაუხადა.
"ძალიან მნიშვნელოვანი და ერთ-ერთი ყველაზე ცენტრალური საწყისია ამ ქალაქში, ამ ქვეყანაში უსაფრთხოება, გარემო, სადაც თითოეული ჩვენი სტუმარი, მათი ოჯახი იგრძნობს თავს დაცულად. მინდა მადლობა გადავუხადო შინაგან საქმეთა სამინისტროს პირად შემადგენლობას, ყველა პოლიციელს, ყველა ქვედანაყოფის წარმომადგენელს, განსაკუთრებით აჭარის ხელმძღვანელ პირებს, იმ თავდაუზოგავი შრომისთვის, რითაც ჩვენ ვახერხებთ, რომ ყოველწლიურად კიდევ უფრო მეტად განვავითაროთ როგორც ჩვენი რეგიონი, ასევე გვყავდეს კიდევ უფრო მეტი დამსვენებელი", - განაცხადა თორნიკე რიჟვაძემ.
ქვეყანაში უსაფრთხო ტურიზმის უზრუნველყოფა შინაგან საქმეთა სამინისტროს საქმიანობის ერთ-ერთი პრიორიტეტული მიმართულებაა.
საზაფხულო ტურისტული სეზონი გახსნილია და შინაგან საქმეთა სამინისტროს სხვადასხვა დანაყოფების წარმომადგენლები მთელი ქვეყნის მასშტაბით ზრუნავენ ვიზიტორებისთვის უსაფრთხო გარემოს უზრუნველყოფაზე.

The Ministry of Internal Affairs held a presentation of a video prepared for the purpose of raising public awareness on safe tourism.
The event, which was held in Batumi, was opened by the Deputy Minister of Internal Affairs - Aleksandre Darakhvelidze.
Tornike Rizhvadze - Chairman of the government of the Autonomous Republic of Ajara, Archil Chikovani - the Mayor of Batumi, Maia Omiadze- the head of the National Tourism Administration, and the heads of various departments of the Ministry of Internal Affairs addressed the guests of the event.
"We have a very big mission and honor to ensure the safety of each tourist, this is the image of our country so that each person traveling to Georgia will have a desire to come back.
We have prepared an image video, intended for the population of our country and tourists who want to visit Georgia, where we demonstrate once again the great work that the Ministry of Internal Affairs and the police performs for the protection of these people. I believe that this will be the message that will attract even more tourists to our country and of course to the Adjara region," - noted Deputy Minister of Internal Affairs Aleksandre Darakhvelidze.
Tornike Rizhvadze - Chairman of the government of the Autonomous Republic of Adjara, expressed the gratitude towards the management and employees of the Agency for providing a safe tourist environment.
"Safety is a very important and one of the most pivotal starting points in this city and the country as a whole - an environment where each guest and their family members will feel safe. I would like to thank the personnel of the Ministry of Internal Affairs, all policemen, representatives of all units, especially the leaders of Adjara, for the tireless work, thanks to which we manage to develop our region year by year, as well as to attract even more vacationers," - stated Tornike Rizhvadze.
Ensuring safe tourism in the country is one of the priority directions of the Ministry of Internal Affairs.
The summer season was officially opened and representatives of various units of the Ministry of Internal Affairs throughout the country are working to ensure safe environment for visitors.